Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Dnia 6 maja br. w parafii Narodzenia N.M.P w Warcie Bolesławieckiej miała miejsce długo oczekiwana uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku do stołu Pańskiego przystąpiło 25 dzieci w Warcie Bolesławieckiej i tyleż samo w Iwinach. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane do tej uroczystości. Uczestniczyły bowiem w szeregu katechez, które wprowadziły ich do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dzieci brały udział również w próbach w świątyni, gdzie ćwiczyły swoje umiejętności oraz poznawały przebieg Mszy Świętej Komunijnej.

Msza święta komunijna rozpoczęła się o godzinie 12.30. Ksiądz Proboszcz serdecznie przywitał wszystkich zebranych przed kościołem. Dzieci poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo i uroczystej procesji udały się do świątyni. Wszystkie dzieci komunijne miały swoje role do spełnienia w czasie tej uroczystości i wywiązały się z nich znakomicie. Wszyscy uczestnicy głęboko przeżyli ten wielki dzień. Piękny i donośny śpiew dzieci komunijnych zdawał się potwierdzać ich wielkie zaangażowanie i przejęcie. Oj polały się i łzy szczęścia. Dzień ten z pewnością pozostanie głęboko w pamięci rodziców oraz przybyłych gości, tym bardziej, że został on uwieczniony na filmie oraz profesjonalnie wykonanych zdjęciach.

W grupie w Warcie Bolesławieckiej przeważali chłopcy, których było aż 15 na 10 dziewczynek. W tym roku grupa była wyjątkowo liczna, a to z powodu połączenia dwóch roczników 2008/2009. Z tego też powodu nie będzie już Komunii Świętej w Warcie w przyszłym roku, ponieważ obecnie nie ma klasy II, więc w przyszłym roku nie będzie już klasy komunijnej.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom dzieci komunijnych, którzy oprócz daru ołtarza (baldachim), przygotowanie świątyni i jej otoczenia włożyli ogrom własnej pracy w przygotowanie tej uroczystości.

Szczęść Boże wszystkim, którzy mieli swój wkład w przygotowanie I Komunii Świętej w naszej parafii.