Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii

Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii

O tak, oświadczam wam: kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego”. Potem obejmował je ramieniem i błogosławił, kładąc na nie ręce.

Ewangelia według św. Marka 10,13-16

 

 

Dnia 7 maja br, w naszej parafii miała miejsce Pierwsza Komunia Święta, do której przez dwa ostatnie lata przygotowywali się uczniowie klasy III. Do tego sakramentu przystąpiło łącznie 19 dzieci. Dzieci bardzo przeżywały tę uroczystość, pobożnie uczestniczyły w liturgii do której przygotowywały się poprzez aktywne w niej uczestnictwo. Czytania, psalm, modlitwa wiernych, przygotowanie darów, dziękczynne wierszyki i piękne pieśni. To wszystko składało się na aktywne i pobożne uczestnictwo we Mszy Świętej.

 

Tydzień później, 14 maja swoje święto obchodziły dzieci rocznicowe, które również aktywnie uczestniczyły w liturgii wspominając swoje pierwsze Eucharystyczne spotkanie z Panem Jezusem. W uroczystości tej uczestniczyło 11 dzieci z naszej parafii. Ksiądz Proboszcz i katecheta serdecznie dziękują rodzicom za życzliwość i pomoc w przygotowaniu tych uroczystości.